City Rooms Luxembourg

  • Wi-Fi
  • Hurtig ind-/ udtjekning
  • Kæledyr tilladt

Komfortabel City Rooms Luxembourg By er et godt sted at bo på i Neudorf-Weimershof område i en rimelig afstand fra Fort Thüngen. Dette hotel tilbyder gæsterne også Wi Fi i hele ejendommen.

Bick Stuff forkæler gæster med europæiske retter og ligger inden for 400 meter fra stedet.

Cathédrale Notre-Dame de Luxembourg ligger 1 km fra stedet og Storhertugpaladset ligger 1,1 km væk. Beliggende indenfor 20 minutter gå afstand fra Luxembourg Bys centrum. Stedet tilbyder hurtig adgang til Schlass La Fontaine. Det nærmeste busstoppested er Bleuets, inden for kun 550 meter.

Gæster kan godt lide
9.2/10

Vi reserverede et værelse, der var meget rummeligt og komfortable med behagelig seng og fælles badeværelse plus en sofa. Smuk beliggenhed i et godt område gjorde det let at komme til vigtige attraktioner. Desuden ligger hotellet 4 km fra Kongens Have.

Christina June 2024
8.0/10

Flot hotel, komfortable værelse. Smuk og fantastisk beliggenhed i et roligt område og behagelige senge. Der er et stort udvalg af muligheder for at spise 10-15 minutters gåafstand fra hotellet. Vi nød at bo der.

William May 2024
Har du brug for flere muligheder?
Check Top hotels near City Rooms Luxembourg By
Novotel Suites Luxembourg
pris kun for mobil

Novotel Suites Luxembourg

8.8
Fremragende 2358 anmeldelser
562 m fra overnatningsstedet
USD 106 USD 95
pr. nat
Les Jardins D'Anais
pris kun for mobil

Les Jardins D'Anais

8.9
Fremragende 286 anmeldelser
570 m fra overnatningsstedet
USD 348 USD 313
pr. nat
Melia Luxembourg
pris kun for mobil

Melia Luxembourg

8.9
Fremragende 2881 anmeldelser
617 m fra overnatningsstedet
USD 193 USD 174
pr. nat
360° panorama
    Sådan kommer du til hotellet

    Lufthavne

    Luxembourg Findel Lufthavn
    6 km

    Togstationer

    Cents-Hamm train station
    1,1 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkeringsmuligheder

    • Parkering

    Lufthavnstransport

    • Lufthavnstransport (mod tillægsgebyr)

    Serviceydelser

    • Privat ind-/ udtjekning
    • Hurtig ind-/ udtjekning
    • Bagageopbevaring
    • Vaskeri
    • Udflugtsassistance/Billetbestilling

    I køkkenet

    • Fælles køkken
    • Kedel
    • Køkkengrej/ Køkkenredskaber

    For børn

    • Brætspil

    På værelser

    • Varme
    • Te- og kaffefaciliteter
    • Spisebord
    • Strygeservice

    På badeværelset

    • Gratis toiletartikler

    Generelle faciliteter

    • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
    • Røgdetektorer
    • Brandslukkere

    Kæledyr

    • Kæledyr tilladt

    Vigtig information

    Indtjekning: fra 15:00 indtil 23:30
    Udtjekning: indtil 11:00
    Ofte stillede spørgsmål
    • 🌇
      Hvad er afstanden mellem City Rooms Luxembourg hotel og byens centrum?
      Man kan komme til Luxembourg By inden for en 20 minutters gang fra City Rooms Luxembourg hotel.
    • ✈
      Er lufthavnen tæt på et City Rooms Luxembourg hotel?
      Et City Rooms Luxembourg hotel er inden for en 10-minutters biltur fra Luxembourg Findel lufthavn.
    • ❓
      Er der en lufthavnstransport leveret af det City Rooms Luxembourg hotel?
      Ja, lufthavnsbus kan arrangeres på det City Rooms Luxembourg hotel. Kontakt venligst hotellets personale på forhånd for at få flere oplysninger.
    • 🔤
      Hvilke fremmedsprog taler personalet i City Rooms Luxembourg hotel?
      Personalet på City Rooms Luxembourg hotel kan hjælpe dig på engelsk, spansk, portugisisk og tysk.
    • ❓
      Er der et arbejdsområde på Luxembourg By hotellet-værelserne?
      Nogle værelser på Luxembourg By hotellet har et arbejdsrum.

    Placering

    360° panorama
    Map
    I nærheden

    Lufthavne

    Luxembourg Findel Lufthavn
    6 km

    Togstationer

    Cents-Hamm train station
    1,1 km

    Nærmeste vartegn

    Restauranter i nærheden

    Galleri

    Anmeldelser

    Hvis du boede på dette hotel, så del din oplevelse med os, tak

    Skriv anmeldelse

    Skriv anmeldelse

    Hvornår rejste du?

    Dit bedømmelsespoint

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Meget dårligt
    Fremragende

    Dine oplysninger

    Hvor er du fra?
    Tak for det! Tak for at du tog dig tid til at dele din oplevelse. Din anmeldelse vil snart blive offentliggjort
    Gå til anmeldelser
    Anmeldelse er ikke sendt.

    Kontakt os

    Hvis du har brug for mere end 4 værelser, anmod om gruppebestilling.
    Dine oplysninger
    Emne
    Besked
    City Rooms Luxembourg By

    Vis på kortet:

    Vartegn
    Anbefalede restauranter
    Offentlig transport
    Tak for din feedback
    Tak, fordi du abonnerer
    Luk